13 Kasım 2014 Perşembe

BATIŞEHİR

   İSTANBUL'DA İRİLİ UFAKLI 1000’DEN FAZLA KONUT PROJESİ VAR.  VE SÜREKLİ BU SAYI ÇOĞALIYOR. HER BİRİSİNİN KENDİNE ÖZGÜ MİMARİSİ VE KONSEPTİ VAR.  BİNLERCE KONUTUN ORTAYA ÇIKTIĞI BU DÖNEMDE BUNLARIN SATIŞI İÇİNDE ÇEŞİTLİ SATIŞ-PAZARLAMA STRATEJİLERİ UYGULANIYOR. 

VADEDİLEN ARGÜMANLAR GENELDE AYNI OLUR. 

 YATIRIMCI İÇİN YÜKSEK KAR…YÜKSEK KİRA GETİRİSİ..

  OTURMAK İÇİN ALANLARA İSE GENELDE HUZUR,RAHAT VE MUTLULUK SATILIR…

   LOKASYON,ULAŞIM AKSI VE MERKEZE YAKINLIK VE SOSYAL ALANLARLA BİRLİKTE CEZBEDİCİ BİR HAL ALAN PROJELERE İLGİ BÜYÜK..

  TABİKİ HER PROJE YATIRIMCISINA AYNI ÖLÇÜDE KAZANDIRMIYOR.. BEKLENTİLERİN ÇOK ALTINDA KALAN PROJELER ALICISINI HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRATABİLİYOR.
   BUNUN TAM TERSİ OLARAKTA  YATIRIMCISINA Bİ HAYLİ KAZANÇ SAĞLAYAN VE İŞTAH KABARTAN PROJELERDE MEVCUT.

  BU YAZIMDA BİLDİĞİM,TANIDIĞIM BİR KONUT PROJESİ OLAN BATIŞEHİRİ ELE ALMAK İSTİYORUM…

  BATIŞEHİR’İN DÜNÜ… BUGÜNÜ… VE YARINI…

  BANA GÖRE AVRUPA YAKASININ EN ÖNEMLİ PROJELERİNDEN BİR TANESİ BATIŞEHİR..

  İLK SATIŞA ÇIKTIĞI DÖNEMDE 2.100 TL OLAN m2 BİRİM FİYATININ ŞU ANDA 5.000 TL’NİN ÜZERİNE ÇIKMIŞ OLMASI BURAYA YATIRIM YAPANLARIN NE KADAR İSABETLİ BİR SEÇİM YAPTIKLARININ GÖSTERGESİDİR.

  PROJENİNİN BÜYÜKLÜĞÜ PRİM YAPMA OLASILIĞININ DÜŞÜK  OLMASI ENDİŞESİNİ TAŞISADA GELİNEN NOKTADA BU ENDİŞENİN YERSİZ OLDUĞU ORTAYA ÇIKMIŞ GÖZÜKÜYOR. 

  AMA TESLİMDEN SONRAKİ PROJE YÖNETİMİYLE BU MARKA DEĞERİNİN KORUNMASI GEREKİYOR.

 BATIŞEHİR KAZANDIRMAYA DEVAM EDERMİ SORUSUNA NORMAL ŞARTLARDA  TABİKİ DİYEBİLİRDİK. FAKAT YARININ NE OLACAĞIDA BELLİ DEĞİL.. KONSEPT PROJELERDE MARKA OLUŞTURMAK AYRI BİR İŞ O MARKAYI KORUMAK İSE DAHA MEZİYETLİ BİR İŞ...

  BURDAN YOLA ÇIKARAK PRPROJENİN İKİNCİ EL YÖNETİMİ VE SOSYAL DENGENİN KORUNMASI ÖNEMLİ BİR FAKTÖR.  BURADA SİTE YÖNETİMİNİN UYGULADIĞI POLİTİKALAR,SİTE İÇERİSİNDE İKAMET EDENLERİN SOSYAL YAPISI  PRİM YAPMA OLASILIĞIYLA PARALEL SEYRETMEKTEDİR.

  BURADAN YOLA ÇIKARAK SİTE İÇERİSİNDE ARAPLARIN YOĞUN OLMASI VE YAŞAYANLARA AYAK UYDURAMAMASI OLASI HANDİKAPLARDAN BİR TANESİ OLARAK GÖRÜYORUM

 ULAŞIM-TOPLU TAŞIMA…

  HEM TEM HEM E-6 HEMDE BASIN EKSPRES YOLUNA YAKINLIĞIYLA ULAŞIMI RAHAT BİR PROJE..HE BİRDE KUZEY YANYOLU VAR… SİZİ İSTEDİĞİNİZ AKSA ÇIKARABİLECEK BU YANYOLUN ULAŞMADIĞI ANA HALTER YOK..  BİR TARAF MAHMUTBEY-İSTOÇ,DİĞER YANDAN 3.KÖPRÜ BAĞLANTI YOLU OLAN SULTANÇİFTLİĞİ,DİĞER TARAFTA TEKSİLKENT GÜZERGAHINDAN TEM OTOYOLUNA  BAĞLANIRKEN OTOGAR-MERTER VE  E-6 OTOYOLUNADA RAHATÇA ULAŞMANIZ MÜMKÜN..

  5-6 AYDIR İETT SEFERLERİ TEK HAT ÜZERİNDEN GERÇEKLEŞİRKEN SIKINTILI BİR DURUM ORTAYA ÇIKTIĞI AŞIKAR. AMA  ŞUAN METROYA BAŞLATILAN SERVİSLER OLDUKÇA İYİ BİR GELİŞME.. BU GELİŞMELERE KATKI OLARAK EMİNÖNÜ-AKSARAY VE MECİDİYEKÖYE GİDEN SEFERLERİN GÜZERGAHLARINA BATIŞEHİR’İNDE EKLENMESİ TOPLU TAŞIMAYLA BATIŞEHERE ULAŞIM ÇOK RAHATLATACAK...

  BUNLARI UZUNCA YAZIYORUM ÇÜNKÜ KONUT ALICILARININ SEÇİMLERİNDE TRAFİĞİN ÖNEMİ BÜYÜK..

SIKLIKLA KARŞILAŞTIĞIMIZ  BİR DURUMDA KIYAS...

ASLINDA BATIŞEHİRİ KIYASLAYACAĞIMIZ ÇOK FAZLA PROJE YOK.. NERDEN TUTSAK ELİMİZDE KALIR DİYEBİLECEĞİMİZ BİR KIYAS OLUR.. ELMAYI ARMUTLA KIYASLAYAMAYIZ..ELMAYI ELMAYLA KIYASLAMAK GEREKLİ. YAZININ EN BAŞINDA BELİRTTİĞİM GİBİ HER PROJE KENDİSİNE ÖZGÜ MİMARİSİ İLE SATIŞA ÇIKIYOR. MALL OF İSTANBULDA KİRA FİYATLARININ YÜKSEK OLDUĞUNU VE BATIŞEHİRİN DAHA  FAZLA KİRA GETİRİSİ OLMASI GEREKTİĞİNİ SAVUNANLAR OLUYOR. FAKAT ORTADAKİ KONSEPT VE KALİTE  FARKINI GÖZDEN KAÇIRIYORLAR.

BATIŞEHİR'İN DAİRE İÇİ MİMARİLERİ PEKDE ÜST SINIF DEĞİL.. HATTA BANA GÖRE BU KONSEPTTE SINIFTA KALMIŞ BİR İŞÇİLİK SÖZ KONUSU.. İLK ETABIN TESLİMLERİNDE YAŞANAN SIKINTILARI HERKES HATIRLAR… BU DURUMU 2.ETABIN TESLİMLERİNDE NERDEN BAKSANIZ SIFIRA İNDİRMESİ EGE YAPININ BÜYÜK BİR BAŞARISIDIR...

VEL HASIL BATIŞEHİR ÇOK LÜKS OLMAYAN AMA YATIRIMCISINA KAZANDIRAN KİRA GETİRİSİ BAKIMINDAN ÇOK ETKİLEYİCİ OLMAYAN ,AVRUPA YAKASININ EN İYİ LOKASYONLARINDAN BİRİNE SAHİP BİR PROJE..

BATIŞEHİRİ YAZMAYA DEVAM EDECEĞİM…


SAYGILAR…

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder