29 Ağustos 2014 Cuma

PROJE EMLAKÇILIĞI
   SON YILLARDA İNŞAAT SEKTÖRÜNÜN GELİŞİMİYLE BERABER YENİ TASARIMLAR VE FARKLI PROJELER İLE YAŞAM ALANLARI ÜRETİLİYOR. HALİYLE BU BİR TALEP OLUŞTURUYOR. TALEBİ KARŞILAMAK İÇİN HER FİRMA BİRBİRLERİYLE ADETA YARIŞIYOR. BU YARIŞ İÇİNDE YENİLİKÇİ ,ÇAĞIN YAŞAM STANDARTLARININ ÜSTÜNDE VE HEDEF KİTLE SEÇİMİNİ İYİ YAPAN  PROJELER   KAZANIYOR.

   İNŞAAT VE EMLAKÇILIK LOKOMOTİF BİR SEKTÖR. BİRBİRİNE BAĞIMLI VE UYUM İÇİNDE ÇALIŞMASI GEREKEN BU SEKTÖRLER UYUM OLMASI HALİNDE İSTİHDAMIDA BERABERİNDE GETİRİYOR. İNŞAATÇILAR ÜRETECEK EMLAKCILAR PAZARLAYACAK. EMLAKÇILAR TALEPLERİ TOPLAYACAK İNŞAAT SEKTÖRÜ BU TALEPLERİ KARŞILAYACAK PROJELER ÜRETECEK.

   PROJE EMLAKÇILIĞIDA BU GELİŞEN VE KENDİNİ YENİLEYEN İNŞAAT SEKTÖRÜNE UYUM SAĞLAMAK İÇİN DAHA GELİŞMİŞ VE YENİLİKÇİ BİR EMLAK HİZMETİ OLARAK KARŞIMIZA ÇIKIYOR.

    STANDART EMLAKÇI GÖRÜNTÜSÜ VE VİZYONUNDAN ÇIKMIŞ, NE PAZARLADIĞINI BİLEN VE GÜVENİLİR BİR YAPI OLUŞTURMAK KOLAY DEĞİL ELBETTE. YETİŞMİŞ PROFESYONEL BİR KADRO VE İŞİNİ BİLEN GAYRİMENKUL PROFESYONELLERİ İLE BİRLİKTE TEKNOLOJİNİN İMKANLARINDAN FAYDALANARAK HİZMET KALİTESİNİ EN ÜST SEVİYEYE GETİREN BİR FİRMA DAİMA BAŞARIYI YAKALAYACAKTIR.

    GÜNÜMÜZDE İNŞAA EDİLEN PROJELERİ DEVASA BÜYÜKLÜKTE YAPILIYOR. İNSANLAR HEM YAŞAMAK İÇİN HEMDE YATIRIM İÇİN BU PROJELERİ DEĞERLENDİRİRKEN İLK AMAÇLARI ALDIKLARI GAYRİMENKULDEN KAR ETMEK OLUYOR. HELEDE ÜLKEMİZDE GAYRİMENKULE  VERİLEN DEĞER DÜNYA STANDARTLARININ ÜSTÜNDE SEYREDİYOR. BÖYLE ÖNEM ARZ EDEN VE YÜKSEK TALEP GÖREN BİR SEKTÖRDE İNSANLARIN İHTİYAÇ VE YATIRIMINA YÖNELİK BEKLENTİLERİNİ DİRİ TUTMAK GEREKİR.

   ÇEŞİTLİ SPEKÜLASYONLARLA, GELENEKSEL PAZARLAMA TEKNİKLERİYLE SADECE KOMİSYONA DAYALI BİR EMLAKÇILIK FİKRİ ARTIK RABET GÖRMEMEKTEDİR. AKSİNE VERİLEN HİZMETİ DAHADA GENİŞLETEREK GAYRİMENKUL İLE İLGİLİ TÜM HİZMETLERİ SUNMAK TERCİH SEBEBİ OLUYOR. SEKTÖRÜN GELİŞİMİ VE HIZLA BÜYÜMESİ DEĞİŞİMİ ZORUNLU KILIYOR.

   İNSANLAR YAŞAM ALANLARI VE YATIRIM İÇİN SEÇİM YAPARKEN SADECE LOKASYONU DEĞİL O LOKASYONDAKİ PROJE LERİDE BERABERİNDE  ARAŞTIRIYORLAR. AYNI LOKASYONDA BİR KAÇ PROJEDEN BİRİNE TALEP DAHA ÇOK OLURKEN DİĞERİNE AZ OLABİLİYOR. BUDA PROJELERİN KALİTESİNE GÖRE DAĞILIM GÖSTERİYOR.

       İNŞAATLAR YAPILIYOR, MİLYONLARCA LİRA YATIRIMLA VE BÜYÜK EMEKLERLE ORTAYA BİR PROJE ÇIKIYOR. FAKAT BU PROJELERİN YAŞAMIN BAŞLAMASIYLA BİRLİKTE DEĞER KAYBINA UĞRAYABİLME İHTİMALİDE ORTAYA ÇIKIYOR. İYİ BİR SİTE YÖNETİMİ , BİLİNÇLİ BİR MÜLK SAHİBİ VE FİYAT POLİTİKASINI OLUŞTURABİLECEK BİR EMLAKçILIK ANLAYIŞININ BİRLEŞMESİYLE YAŞANILABİLİR VE YATIRIM İÇİN EN İDEAL YER OLMA ÖZELLİĞİNE KAVUŞAN YAPILAR DAİMA KAZANDIRIYOR. TAM TERSİ PROJELERDE İSE SÜREKLI SIKINTILAR VE OLUMSUZLUKLAR DEĞER KAYBINA YOL AÇIYOR.

    İŞTE TAM BU NOKTADA PROJE EMLAKÇILIĞININ GEREKLİLİĞİ ORTAYA ÇIKIYOR. SON YILLARDA ÜLKEMİZDE YENİ BİR YAPI OLARAK KARŞIMIZA ÇIKAN MARKALI KONUT PROJELERİ BERABERİNDE YENİ SİSTEMLERİDE GETİRDİ. FİYATLARIN KORUNMASI VE PROJELERİN MARKA DEĞERİNİN YİTİRMEMESİ İÇİN BU YENİ SİSTEMLER HAYATA GEÇMEYE BAŞLADI. 

   BİLİNEN BİR GERÇEKLİK VAR Kİ BİR PROJEDE ÇOK SESLİLİK DEĞER KAYBINA YOL AÇIYOR. BU ÇOK SESLİLİK İLE BİRLİKTE BİLGİ KİRLİLİĞİ ARTIYOR VE PROJENİN İTİBAR KAYBINA YOL AÇIYOR. BU YÜZDEN BİR PROJEDE EMLAKÇILIK FAALİYETİNİN GAYRİMENKUL PROFESYONELERİNİN ELLERİNE BIRAKILMASI BİR ZORUNLULUK HALİNE GELDİ..

   PROJE EMLAKÇILIĞINDA HER PROJEYE ÖZEL OLARAK EKİP KURULMASI VE PROJEYE ÖZGÜN PAZARLAMA FAALİYETLERİNİN SÜRDÜRÜLMESİ ESASTIR.

   BA BAĞLAMDA  PROJE EMLAKÇILIĞI, NORMAL EMLAKÇILIKTAN ÇOK DAHA FAZLA İÇERİĞE SAHİP BİR HİZMET OLMA ÖZELLİĞİNİ TAŞIYOR.

EMLAK PAZARLAMANIN YANINDA ;
    PROJE DANIŞMANLIĞI, EMLAK FİNANSMANI, DEĞERLEME, PÖRTFÖY YÖNETİMİ, PAZAR ARAŞTIRMALARI, YURT DIŞI PAZARLAMA, SATIŞ/KİRALAMA SONRASI HİZMETLERİNİDE KAPSAYAN GENİŞ BİR ORGANİZASYONDUR,

   MÜŞTERİ MEMNUNİYETİNİ MAKSİMUMA ÇIKARACAK BİR ANLAYIŞLA GELİŞEN PROJE EMLAKÇILIĞI DENEYİMLİ VE EĞİTİMLİ BİR KADRONUN VEREBİLECEĞİ BİR HİZMET OLMASI SEBEBİYLE PAZARLANAN PROJE İÇİNDE MARKA DEĞERİ OLUŞTURACAKTIR.

  BU İŞLEMLER SIRASINDA EN BÜYÜK DESTEKÇİNİN MÜLK SAHİBİ OLACAĞINDAN ŞÜPHENİZ OLMASIN. GÜVENİLİR VE DOĞRU BİR 2.EL YÖNETİMİ MÜLK SAHİBİNE HER ZAMAN KAZANDIRACAKTIR.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder